Четвер, 2019-01-24, 3:27 AM

Ráti Általános Iskola

Ратівецькa ЗОШ І-ІІ. ст.

«Сокіл» («Джура»)

«Сокіл» («Джура») — всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра. Гра є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Організація гри в навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об'єднання дітей для виконання завдань гри. Гра проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України. Проводиться на загальнонаціональному рівні з 2012 року[1], особливо після 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580[2].
Цілі і завдання загальнонаціональної гри

Метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва:

фізичне, соціальне, розумове та духовне виховання молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей.

Змагання полягають у проведенні комплексних командних ігор військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, на обласних та всеукраїнському етапах, в ході яких відбувається відбір кращих команд та визначення переможців.

Етапи і конкурси

Змагання і конкурси Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») проводяться щорічно в три етапи:

• Шкільні змагання;
  • І етап — районні (міські);